Ośrodki sportowo-konferencyjne Pomorza – Hotel Mistral

Wybór odpowiedniego ośrodka sportowego na wyjazd to spore wyzwanie, zwłaszcza że należy wziąć pod uwagę nie tylko zaplecze techniczne i przygotowanie obiektów sportowych, ale również warunki noclegu, zaplecze gastronomiczne i dodatkowe formy relaksu. Niedopatrzenie w którymś z wyżej wymienionych punktów może skutkować bowiem zepsuciem całego wyjazdu, a tego na pewno żaden zespół by nie chciał. Pomoc w wyborze jest zatem mile widziana, co też czynimy w tym wpisie. Poniżej udało się nam streścić wszystko to, co najistotniejsze w ofercie pomorskiego Hotelu Mistral z wsi Gniewino na Kaszubach.

Zacznijmy może od tego, że obiekt ten jest jednym z lepiej rozbudowanych w Polsce, zwłaszcza jeśli zamierzamy spędzić ten czas na treningach piłki nożnej. Stan faktyczny, jaki prezentuje się w tym przypadku, wyraźnie daje możliwość skorzystania między innymi z:
– 5 boisk do futbolu,
– boiska wielofunkcyjnego,
– kortu do tenisa ziemnego,
– hali sportowej,
– krytej pływalni.

W przypadku boiska wielofunkcyjnego mamy do czynienia z nawierzchnią wykonaną z tartanu, na którym to można rozegrać trening koszykówki, siatkówki oraz piłki ręcznej lub hokeja. Boiska do piłki nożnej są w większości trawiaste (poza jednym), a to przeznaczone do tenisa ziemnego pokryte jest sztucznym podłożem. Z kolei na hali sportowe mamy powierzchnię parkietu stanowiącą prostokąt o bokach 36m x 44m.

Innymi atrakcjami Hotelu Mistral z Gniewina, umożliwiającymi dodatkowe i aktywne spędzenie czasu, są w tym wypadku:
– ścieżki spacerowe,
– przystań Nadole,
– bowling,
– spływy kajakowe,
– wypożyczalnia rowerów, stoły do bilarda i tenisa stołowego,
– bieżnia lekkoatletyczna.

Warto również dodać, że Hotel Mistral gościł w 2012 roku podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej reprezentację Hiszpanii, co może dać wiele do myślenia tym, którzy wahają się nad zarezerwowaniem tu pobytu i skorzystaniem z atrakcji obiektu. Wysoki poziom obsługi oraz oczywiście baza noclegowa i gastronomiczna idealnie uzupełniają ten obraz, pomimo przedwcześnie podanych do wiadomości oskarżeń o odpowiedzialność za zatrucie uczniów z terenu gminy Gniewino, gdzie Mistral prowadził catering. Sprawa ta cały czas nie znalazła co prawda rozwiązania, ale w toku prowadzonych badań i inspekcji stwierdzono jednoznacznie, że pion restauracyjny hotelowej kuchni nie mógł być odpowiedzialny za owo niedopatrzenie, gdyż pomimo szybkiej interwencji Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, nie znaleziono tam źródła bakterii salmonelli, która spowodowała zatrucie pokarmowe u blisko 200 dzieci.


No Replies to "Ośrodki sportowo-konferencyjne Pomorza – Hotel Mistral"


    Komentarze